Україна знищила понад 3 млн заборонених мін, – Міноборони в ОБСЄ

Підтримай нас – тисни!
Україна знищила понад 3 млн заборонених протипіхотних мін, виконуючи взяті на себе зобов’язання стосовно Оттавської конвенції.

Про це розповів заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко під час онлайнзасідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

За його словами, наша держава продовжує проєкт утилізації протипіхотних мін ПФМ-1 та ПФМ-1C.

Петренко запевнив, що відбиваючи російські атаки на Донбасі, Україна дотримується Конвенції про заборону або обмеження застосування зброї.

“Усі інженерні боєприпаси використовуються виключно в контрольованому режимі. Представники державних органів влади та військовий персонал під час закладання мін, мінних полів чи мінних перешкод зобов’язані записувати та зберігати всі відповідні карти, схеми чи інші записи щодо замінованих територій”, – заявив заступник міністра.

Він наголосив, що через агресію РФ площа районів, забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни, становить 7 тис. кв. км на підконтрольній уряду території Донбасу та 14 тис. кв. км – в ОРДЛО та окупованому Криму.

“Наразі 29 груп розмінування ЗСУ, а також 16 піротехнічних команд ДСНС виконують завдання з розмінування на звільнених територіях Донбасу. На сьогодні урядові групи з розмінування очистили понад 35 тис. га земель, очистили понад 2000 км доріг, 1000 км залізничних шляхів, виявили та знищили понад 460 тис. вибухонебезпечних предметів та залишків війни”, – зазначив замміністра.

Тисни рекламу! Підтримай сайт!