Михайло Басараб: «Терористи», «сєпари», «бойовики» – колаборанти

Буду писати про це вкотре і мабуть не востаннє. Щойно один поважний патріотичний політик мимоволі сказав, що «ЛДНР» – це терористи.

Не сумніваюся у щирій патріотичній позиції цієї людини. Але це приклад того, як глибоко вкоренилися у наших головах шкідливі мислевіруси, пов‘язані зі збройною агресією Росії. «Терористи», «сєпари», «бойовики». Ми постійно чуємо це навіть від притомних людей.

Насправді, це серйозна проблема. Вона виникла через масштабну і висококласну роботу російської пропаганди, а також через системні помилки у правовій кваліфікації і політичній стратегії стосовно Росії, але вже з нашого боку. І проблема ця далеко не сьогоднішня. Вона задавнена настільки, що патріотичні політики, досвідчені журналісти, прості громадяни, самі того не помічаючи, допомагають Кремлю закріплювати ворожу псевдореальність в українській свідомості.

У цій псевдореальності досі чомусь існують «сепаратисти», а не колаборанти; «бойовики», а не російські окупаційні війська; «терористичні організації «ЛДНР», а не окупаційні адміністрації. Тому, на жаль, не закарбувавши у своїй голові словник правильних визначень, під час виступів і розмов ми постійно відтворюємо російський наратив про «громадянську війну» в Україні.

Не дивуюся простим громадянам.

А от політикам і журналістам давно пора вчитатися і нарешті вивчити термінологію із закону від 18 січня 2018 року «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Михайло Басараб

і

ютос