Кожному доведеться сповна відповідати за свої дії…

В Кримінальному кодексі України є дві статті, які кожному чиновникові ,і особливо вищим посадовим особам нашої держави ,бажано читати щоденно , краще перед сном.
Перша це ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем).

Ось як вона звучить: «Зловживання владою або службовим становищем ,тобто умисне,з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб , використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби ,якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам ,свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам ,або інтересам юридичних осіб».
Якщо виходити з того, що усі посадові особи органів державної влади мають діяти відповідни до вимог Конституції і законів України , то вихід за межі Основного Закону можна кваліфікувати як зловживання владою.
Звичайно , що тут потрібно доводити умисел , але це уже завдання слідства.
Головне те,що санкція цієї статті передбачає досить серйозне покарання, аж до 12 років позбавлення волі.
Другою є ст.365(Перевищення влади або службових повноважень).
«Перевищення влади або службових повноважень ,тобто умисне вчинення службовою особою дій,які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень ,якщо якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам чи інтересам окремих громадян ,або державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб».


Санкція цієї статті також передбачає досить тривалий термін ув’язнення, аж до 10 років позбавлення волі.
Якщо хтось сподівається на те, що попередників не притягували до відповідальності і його це також мине,то в житті все дуже часто і швидко змінюється.
І я це можу стверджувати виходячи з власної юридичної практики.
А якщо ще станеться так, що українці оберуть Президентом України порядну і принципову людину, яка призначить професійного і принципового Генерального прокурора, то тоді в Україні почне працювати закон і саджати будуть незважаючи на пору року.
Прийде час , коли кожному доведеться сповна відповідати за свої дії і тоді уже не буде мати значення, яку посаду займає чи займала та чи інша особа і скільки вона має грошей.

Oleg Bereziuk 

і

ютос