“Виклик для Путіна”: що кажуть у Берліні про розведення сил у Золотому

Поступки, на які йде українська влада, активізували мирний процес на Донбасі, констатують німецькі політики. Утім, залишаються також і ризики для Києва.

Представники СММ ОБСЄ у районі розведення сил і засобів у Золотому Представники СММ ОБСЄ у районі розведення сил і засобів у Золотому

Активізація мирного процесу на Сході України за президентства Володимира Зеленського вимагатиме від Росії також вжиття конкретних кроків для мирного врегулювання у регіоні. Таку думку у середу, 30 жовтня, висловив депутат Бундестагу від партії канцлерки Анґели Меркель (Angela Merkel) Християнсько-демократичний союз, експерт ХДС з зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер (Roderich Kiesewetter), коментуючи початок процесу розведення сил і засобів у Золотому Луганської області.

Поступки Києва

“Поступки, на які пішов президент Зеленський, вперше за три роки призвели до зрушень у цьому конфлікті, який затягнувся, і поставили таким чином великий виклик перед Росією”, – зауважив Кізеветтер у коментарі DW, додавши, що тепер “для Путіна буде складно уникати конструктивних кроків”.

Він нагадує, що самі мінські домовленості містять поступки для окремих районів Донецької і Луганської областей, на які Київ погодився. На переконання політика, Україна повинна відчувати себе зобов’язаною це виконувати. “Санкційна політика Заходу була б не виправдана, якби Україна зараз у цьому процесі зволікала і тим самим також відтягувала б на роки процес реформ всередині країни, та якби конфлікт на Сході при цьому поступово не розв’язували”, – впевнений Кізеветтер.

Водночас політик вбачає також і ризики, пов’язані з тим, що Росія може будь-якої миті зірвати процес реінтеграції на Донбасі, здійснюючи фактично безперервне постачання військової допомоги сепаратистам у непідконтрольних Києву районах Сходу України. Кізеветтер також наголошує на важливості полегшення доставки гуманітарної допомоги – це, за його словами, було б “центральним кроком до примирення роз’єднаного нанесення Донбасу”.

і

ютос