Насправді у Зеленського треба жорстко питати

Судячи з того, що нам відомо про зустріч з блогерами в ОПУ, можемо зробити один висновок. Через лідерів громадської думки і якісь робочі групи команда Зеленського хоче втягнути усіх нас в обговорення тисяч другорядних і рутинних питань, які насправді мають похідне значення в загальній проблемі війни з Росією.

Ну наприклад, нам запропонують подисктувати про те, у якій послідовності відкривати виборчі дільниці на окупованих територіях і якого кьольору повинні бути бюлетені для голосування; на скільки кілометрів вправо чи вліво відводити той чи інший батальйон; відкривати наступний пункт перетину в Хреново чи в Задрипайлово. І так далі, і тому подібне. Давайте, мовляв, вистрибнемо з літака, а в польоті вже перевіримо, чи в нас за плечима є парашут.

Насправді у Зеленського треба жорстко питати про наступне:

1. Скільки і хто заплатить за наслідки війни та окупації? Там вже точно набігло десятки мільярдів доларів.
2. Чому ми «боремося» за повернення лише Донбасу? Що з Кримом? Розмова про те, що у ОПУ є якісь думки про повернення півострова, але це питання майбутнього, – не цікавлять. Вже і зараз, якщо хочеш швидкого миру. Кивання на Порошенка повна дурня. Зараз Президентом України є Зеленський.
3. Чи він реально вважає за нормальне надавати антиконституційний особливий статус Донбасу з усіма «прєлєстями», виписаними у Мінських домовленостях? До речі, вони є нікчемними і необов’язковими до виконання з кількох міркувань.
4. Чи усвідомлює Зеленський реальний потенціал суспільного протесту його діям і чи тямить, що його план загрожує дуже поганими наслідками для держави? Що він планує робити, якщо, не дай боже, почнеться реальна громадянська війна?

Михайло Басараб

і

цікаве