ТОВ Видавничий дім “Українська культура”

Слава Богу, ми отримали нове Свідоцтво про державну реєстрацію! Тож газета Культура і життя, заснована в січні 1913 року Гнатом Хоткевичем, з квітня відновлює свій повноцінний випуск, а передплатники січня, лютого і березня отримають підготовлені за цей час інформаційні дайджести.
Без одного тижня три місяці (!) трудові колективи газети «Культура і життя» і Журнал “Українська культура” чекали нових свідоцтв. Недосконалість законодавства, байдужість чиновників та передвиборна гонка гальмували процес, який мав би вирішитися впродовж чотирьох тижнів. Але сьогодні це нарешті сталося! Звісно, такої ситуації ніколи б не було, якби не злочинні дії Міністерство культури України, на чолі з Євген Нищук, яке відмовилося виконувати закон «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації». Чиновництво чомусь вирішило, що українцям не потрібні друковані ЗМІ та випустило всю свою отруту на колектив Національного газетно-журнального видавництва, цинічно знищивши, позбавивши фінансування і реєстрації українські культурологічні видання зі столітньою історією. Найтяжче було наприкінці лютого, коли всі наші газети і журнали зникли з реєстру друкованих ЗМІ…

У Мінкульті, мабуть, раділи, що позбавились «непотрібного совкового рудименту»…
Сьогодні газети «Культура і життя», “Кримська світлиця” та журнали «Українська культура», Журнал “Музика” і “Пам’ятки України: національна спадщина” відновлені зусиллями виключно головних редакторів і генерального директора ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» Андрій Щекун.

Новим засновником газети «Культура і життя» виступило ТОВ Видавничий дім “Українська культура”, створене 28 грудня 2018 року редакціями видань Національного газетно-журнального видавництва, яке докладе максимум зусиль для того, щоб вони існували й надалі. Звісно, для нас розпочинається зовсім новий етап – пошук інвесторів, грантових програм, інших ресурсів для видавничої діяльності. Зараз ми відновлюємо випуск виключно на громадських засадах. Але ми впевнені, що все буде добре!
Наразі хочу подякувати всім, хто підтримував нас у цей невизначений час, особливо Богдан Червак, Sergiy Tomilenko, Наталка Капустянська, Тарас Марусик та оголосити всеукраїнську толоку – збір матеріалів для газети «Культура і життя».

Звертаюся до наших авторів, передплатників і читачів – давайте разом зробимо нашу газету інформаційно та якісно насиченою, такою, якою хотів її бачити видатний Гнат Хоткевич: виданням, яке буде флагманом культурного життя України.

Євген Букет

і

ютос