Михайло Басараб: Пастка з паспортами ОРДЛО

Є одне очевидне питання в наративі про якнайшвидше повернення Криму і Донбасу до України. З часом це питання буде ставати лише актуальнішим.

Відомо, що в Крим вже заселено близько півмільйона громадян Росії. З Московії так само надходять повідомлення, що в окупованому Донбасі готується масова видача російських паспортів місцевим мешканцям.

Пріоритне право на паспорт нібито матимуть силовики з ОРДЛО. Це буде ціла державна програма Кремля.

Цілком можливо, що цією спецоперацією просто прикриють масове надання «паспортів ЛДНР» сотням тисяч військових і ФСБешників з Росії. Будьмо впевнені, що будь-який «мирний план» щодо ОРДЛО передбачатиме заміну паспортів «ЛДНР» на паспорти України. На виході можемо отримати ситуацію, коли разом з гарячковим поверненням окупованих територій у «мирний» спосіб, громадянство України отримає кілька мільйонів росіян з правом голосу в Україні, з привілейованим статусом потерпілців від російської окупації ітд. Поки це лише припущення. Але це варта особливої уваги тема.

Поки лише скажу, що мене обурюють глупі заяви політиків про те, що відновлення територіальної цілісності є метою усієї боротьби України за свою свободу. Тут є один важливий акцент.

Основною метою боротьби України є збереження і зміцнення української державності. Відновлення територіальної цілісності – це лише одне з багатьох завдань, яке має слугувати досягненню нашої основної мети.

Михайло Басараб

і

ютос