Заява АТ АКБ «АРКАДА»

Шановні інвестори АТ АКБ «АРКАДА», представники влади різних рівнів, журналісти та всі кого цікавить питання навколо будівництва ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ».
Останнім часом у багатьох ЗМІ та на інтернет ресурсах з’явилася велика кількість повідомлень та публікацій, що дискредитують банк і негативно впливають на  його репутацію.
Цей факт ми розцінюємо, як масштабну брудну інформаційну атаку.
З метою запобігання розповсюдженню необґрунтованих інформаційних вкидів та поширення недостовірної інформації, закликаємо вас надалі при підготовці інформаційних повідомлень, публічних заяв та висновків, обов’язково враховувати фактаж, викладений у цьому матеріалі, або звертатися за офіційними коментарями до центрального офісу банку «АРКАДА».
Просимо Вас звернути увагу на ситуацію в місті Києві, де на рівні керівництва столиці грубо нехтують правами інвесторів та господарюючих суб’єктів і зухвало ігнорують право й закон. За таких умов немає жодних гарантій захисту інвестицій, а ганебна поведінка влади Києва і особисто очільника столиці Віталія Кличка є прямим сигналом, що інвестувати гроші в Київ сьогодні небезпечно.
Ми погоджуємося з висновками провідних журналістів, що зневажати закон і підлаштовувати ситуацію під власні інтереси, така тенденція на київському олімпі вже стає традиційною, коли мер столиці задається якимось питанням, Київрада забуває про закон і вправно голосує лише за його вказівкою, департаменти КМДА викривляють факти і «видають» потрібні документи та навіть київська поліція слухняно виконує накази, обслуговуючи інтереси міського голови та його близького оточення.
Так, на прикладі реалізації проекту ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ» ми особисто відчули всю повноту монополії влади київського градоначальника. На сьогодні в руках одного чиновника зосереджено повноваження мера, обов’язки голови міської ради і в додаток ще й управлінські функції керівника столичної адміністрації.
АТ АКБ «АРКАДА» є управителем коштів інвесторів у будівництво, який впродовж 25 років у взаємодії із компаніями-забудовниками провадить діяльність, результатом якої є будівництво доступного комфортного житла, розвиток житлових мікрорайонів міста Києва з сучасною інфраструктурою, створення робочих місць та прозора сплата податків.
Наразі, Банк «АРКАДА» у співпраці із забудовником ТОВ «Будеволюція» здійснює підготовчі роботи для створення нового сучасного житлового масиву в мікрорайоні Осокорки-Центральні Дарницького району м. Києва «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ», що споруджуватимуть за високими технологіями та критеріями «зеленого будівництва».
Забудовник багато років орендує земельну ділянку, сумлінно своєчасно та в повному обсязі сплачує плату за землю та має необхідні кошти й матеріально-технічну базу для виконання будівельних робіт.
Впродовж року нам чиниться «гібридний» спротив на різних рівнях КМДА та її керівника в особі міського голови Віталія Кличка. І це при тому, наголошуємо, що ми маємо всі без винятку дозвільні документи як на проведення будівельних робіт, так і на оренду й розпорядження земельними ділянками.
Особливо цинічним з боку нинішньої влади Києва є дискредитація громадського руху, шляхом створення керованої ГО «Екопарк Осокорки», що є постійним фігурантом протиправних дій навколо будівництва ж/м «ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ». Київськими правоохоронцями й досі не проведено жодних слідчих дій за фактами вчинення злочинів активістами. Разом з тим, київська влада безапеляційно задовольняє всі вимоги цього псевдооб’єднання, ухвалюючи незаконні рішення. А відтак, складається враження, що вони є вдалим інструментом в руках корумпованої влади столиці. Натомість, інтереси інвесторів, що вклали кошти в будівництво власного житла, повністю ігноруються, ба більше, міський голова Віталій Кличко їх навіть не вважає громадою Києва.
Так, ігноруючи наявність у забудовника усієї необхідної дозвільної документації для будівництва та інтереси сотень сімей, які інвестували кошти у спорудження житла, Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київради (КМДА) без наявності визначених законодавством правових підстав у травні 2018р. призупинив дію виданих забудовнику Контрольних карток на тимчасове порушення благоустрою.
Наступним кроком, посилаючись на відсутність у забудовника чинних Контрольних карток на тимчасове порушення благоустрою, КП «Київблагоустрій» за дорученням Департаменту міського благоустрою КМДА здійснило демонтаж тимчасової огорожі будівельного майданчика, що на невизначений строк зупинило будівництво (вказані дії за позовом забудовника визнані неправомірними рішенням суду від 20.11.2018р. у справі №826/13209/18) http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77995090
Крім того, варто зазначити, що сама система видачі Департаментом міського благоустрою КМДА Контрольних карток на тимчасове порушення благоустрою суперечить законодавству, містить корупційну складову і є інструментом тиску з боку міської влади на забудовників. Вказані висновки, зокрема, підтверджуються оцінкою зазначеного питання Ради бізнес-омбудсмена, викладеною в листі від 06.09.2018 вих.14724 за результатами розгляду звернення забудовника.
Після того, як забудовник захистив свої права в суді, ухвалою якого було заборонено здійснювати неправомірний демонтаж огорожі будівельного майданчика, особисто мер Віталій Кличко телефонував і наполегливо вимагав зупинити будівельні роботи до вирішення в судовому порядку питання щодо законності будівництва (відповідний позов ГО «Екопарк Осокорки» у той час розглядався судом).
Банк «АРКАДА», що здійснює фінансування будівництва за рахунок коштів інвесторів, пішов на зустріч меру і зупинив фінансування будівництва до оголошення судового рішення у справі.
Окружний адміністративний суд м. Києва 07.11.2018 року підтвердив законність будівництва шляхом винесення рішення у справі №826/1975/18, http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/78228021 в якому, серед іншого, докладно описав, що будь-які права ГО «Екопарк Осокорки» не порушуються внаслідок будівництва мікрорайону, оскільки ГО «Екопарк Осокорки» не має стосунку до земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво, і будь-яких рішень щодо створення на ній ландшафтного заказника місцевою владою не приймалося.
Незважаючи на це та оголошену раніше позицію щодо необхідності зупинки будівництва до винесення судового рішення, мер Віталій Кличко вкотре висунув забудовнику іншу вимогу – зупинити будівництво і подати проект забудови на розгляд Архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування і архітектури КМДА. Зауважимо, що вказаний орган є лише дорадчим і рішення щодо винесення проектів на його розгляд є добровільним.
Після того, як забудовник критично оцінив вказану вимогу, оскільки мав значні відставання у строках щодо виконання зобов’язань перед інвесторами у будівництво, Віталій Кличко, як очільник КМДА, особисто вніс на розгляд Київради декілька проектів рішень щодо розірвання договорів оренди земельних ділянок, на яких передбачено спорудження житла. Один із вказаних проектів рішень за особистим наполяганням міського голови терміново отримав усі необхідні погодження структурних підрозділів Київради і був прийнятий у першому читанні (за основу).
Мер Віталій Кличко, коментуючи вказане рішення, прямо зазначав у пресі, що таким чином «стимулює» забудовника до презентації проекту будівництва перед громадськістю, не зважаючи на те, що відповідна презентація запланованого будівництва вже раніше проводилась під час громадських слухань ще при затвердженні Київрадою Детального плану території району Осокорки.
Перебуваючи під тиском влади Києва та бажаючи уникнути прийняття Київрадою рішення щодо розірвання договорів оренди земельних ділянок, Забудовник був вимушений виконати вимоги мера. Було витрачено час на виготовлення макету майбутнього мікрорайону і презентовано проект будівництва на Архітектурно-містобудівній раді. В цілому, проект отримав позитивні відгуки експертів і ряд рекомендацій, які наразі враховуються забудовником.
Та це не заспокоїло столичного очільника й наступним кроком Віталій Кличко через ЗМІ поставив перед забудовником новий ультиматум – не розпочинати будівництво вже до повторного винесення на Архітектурно-містобудівну раду доопрацьованого, з урахуванням зауважень, проекту будівництва. При цьому він висловив погрозу про можливість розірванням договорів оренди землі. Забудовник відмовився надалі виконувати протиправні  та необрубні вимоги, що постійно зводилися лише до зупинки будівництва й порушення термінів виконання зобов’язань перед інвесторами, та відновив виконання будівельних робіт. При цьому забудовник чітко  підтвердив свої наміри повторно презентувати проект на Архітектурно-містобудівній раді після завершення процесу врахування рекомендацій експертів.
Отримавши повідомлення забудовника щодо відновлення будівельних робіт, мер міста Віталій Кличко, в період лікування за кордоном, на своїй сторінці у Facebook відкрито дав доручення позапланово винести на розгляд питання про розірвання договорів оренди земельних ділянок, укладених з ТОВ «Контактбудсервіс», і закликав депутатів підтримати це рішення. Насправді, це було зроблено в обхід процедури підготовки питання до розгляду на сесії, оскільки, на момент голосування висновок Департаменту земельних ресурсів КМДА був відсутній. Але це проект рішення з голосу таки був винесений на розгляд і проголосований у другому читанні й у цілому. Така поведінка градоначальника Києва й, зокрема, його допис у Facebook є яскравою ілюстрацією того, як мер європейського міста ігнорує право й закон.
Окремо необхідно зауважити, що підставою прийняття зазначено рішення стала неправдива інформація про нібито несплату орендарем орендної плати. Голову та секретаря Київради не зупинив і той факт, що до розгляду їм було надано довідку Державної фіскальної служби про відсутність заборгованості з орендної плати (повноваження визначати наявність заборгованості зі сплати за землю належать виключно ДФС).
Варто наголосити, шо вказане рішення було прийнято Київрадою під час дії ухвали Господарського суду м. Києва від 25.05.2018 у справі №910/2902/18, яка прямо забороняла Київраді приймати рішення щодо дострокового розірвання договорів оренди земельних ділянок. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74220369
Забудовник вже оскаржив до суду неправомірні дії Київради і прийняте нею рішення, а враховуючи, значну кількість порушень в процесі ухвалення цього рішення, не залишається сумніву, що цей позов буде задоволено в повному обсязі. Однак, впродовж цього періоду, внаслідок протиправних дій мера Києва, забудовники разом з банком «АРКАДА», які 25 років успішно реалізовують будівельні проекти, втрачає репутацію надійного забудовника, інвестори, які, зазвичай, створюють чергу в офісі забудовника у день відкриття продажів квартир, вагаються, чи  вкладати кошти у будівництво, яке знищує київська міська влада. Через це забудовник несе колосальні збитки, на вказаному об’єкті будівництва відсутні ресурси для виконання зобов’язань перед сотнями сімей, які вже проінвестували в спорудження житла.
Іншим напрямком перешкоджанню будівництву є дії поліції міста Києва. Міські правоохоронці, які зобов’язані захищати приватну власність від пошкодження та знищення, натомість, не зупиняють злочинних дій активістів ГО «Екопарк Осокорки» (які палили будівельну техніку, жорстоко били  охоронників, знищували огорожу будівельного майданчика). Правоохоронці були й залишаються лише сторонніми спостерігачами за вказаними діями не втручаючись у ситуацію, а декілька разів навіть арештовували усю охорону будівельного майданчика, створюючи таким чином безперешкодний доступ псевдо-активістів на будівельний майданчик .
Численні звернення забудовника до поліції із заявами про злочини активістів ГО «Екопарк Осокорки» не дають жодних результатів, кримінальні справи не порушуються, а вже порушені – фактично не розслідуються. Жодної справи слідчими місцевої поліції так і не передано до суду. Таке безвідповідальне ставлення правоохоронців до виконання своїх прямих обов’язків створює відчуття безкарності, а виконавці протиправних дій вдаються до повторних злодіянь. Вони майже щодня здійснюють блокування під’їзних шляхів до будівельного майданчика (чим унеможливлюють пересування техніки й виконання будівельних робіт).
Коли підрядники забудовника з метою забезпечення проїзду на будівельний майданчик здійснили аналогічні дії – залишили автомобіль на тимчасовій під’їзній дорозі до будівельного майданчику аби унеможливити перекриття дороги активістами ГО «Екопарк Осокорки» – місцева поліція оперативно порушила кримінальну справу за заявою ГО «Екопарк Осокорки» у відношенні керівника компанії-підрядника, якій належав транспортний засіб.
Окремо, слід зазначити, що на офіційному порталі Києва в розділі новин (https://kyivcity.gov.ua/news/) розміщена інформація з наступним заголовком (і відповідним змістом): «Дмитро Білоцерковець: «Місто попереджає про аферу на Осокорках і закликає не купувати квартири у скандального забудовника»». І це попри те, що виконання неправомірного рішення Київради про розірвання договорів оренди, наразі, зупинене судом, http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79686920   http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76028239 а забудовник має усі необхідні чинні дозвільні документи, пан Білоцерковець, який є не лише радником мера міста, а й народним депутатом України, насправді маніпулює фактами та дезінформує громадян. Така поведінка паплюжить статус народного депутата України.
Усі ці обставини в сукупності дають нам підстави вважати, що такі підступні дії керівника столиці є спланованою й чітко організованою аферою щодо неправомірного позбавлення забудовника земельних ділянок, що вже понад 10 років перебувають в оренді нашої компанії, й де вже розпочато будівництво. Ми переконані, що ГО «Екопарк Осокорки» з їхніми популістськими гаслами про створення ландшафтного парку є лише частиною цього плану.
Заявляємо, що АТ АКБ «АРКАДА» діє виключно в правовому полі й жодного разу не вдавався до порушень чинного законодавства.
В цивілізованих правових країнах усі спірні питання, вирішуються шляхом переговорів, а вразі недосягнення компромісу – в судовому порядку.
Закликаємо наших опонентів, зокрема й керівництво столиці слідувати принципам верховенства права .

 

Документи щодо підтвердження кожної з викладених у цьому зверненні обставин будуть надані за першою вимогою.

і

ютос