щоб ми цей час використали дійсно для самопізнання та самоочищення

Найбільша біда українців не в агресивності сусідів, їхньому бажанні заволодіти українськими землями, а в надзвичайно низькій моральній планці нас самих.

У більшості з нас інтерес превалює над принципом.

У більшості з нас власні інтереси завжди вищі за інтереси суспільні. Навряд чи в багатьох націй є така багата історія здачі у скрутних становищах своїх лідерів ворогам заради збереження власного життя. Французи після звільнення з-під німецької окупації жорстоко переслідували навіть повій, які мали інтимні зв’язки з окупантами, а ми, українці, вважали для себе цілком пристойним обрати Головою Народного Руху, що нібито мав на меті національне відродження, дипломованого колаборанта Івана Драча.

Наші діти у школах досі виховуються на його та йому подібних творах, обсяг яких у шкільних програмах далеко перевищує обсяг творів Василя Стуса і йому подібних. Тому й продукуємо аморальних істот, авторитетами у яких є ті, хто зумів обікрасти українців до нитки. Тому й обираємо до влади моральних потвор, яких жоден інший народ і на поріг власного дому гидував би впустити. Тому й ставлення до нас з боку інших народів, як до прокажених.
Ми ходимо до церкви, щиро б’ємо поклони, піддачи осуду Іуду, що за 30 срібляників продав Христа, але самі поголовно є христопродавцями, що торгуємо своїми принципами за понюшку тютюну.

Ми далеко аморальніші за Іуду Іскаріотського, який не зміг жити зі своїм гріхом і покінчив життя самогубством. А нас же не терзають жодні докори сумління за наше перманентне христопродавство.
Християнська віра полягає не в тому, щоб ревно і повсякчас молитися, ставити свічечки і співати Алілуя! Християнська віра полягає у відданості Правді, Справедливості, готовності це відстоювати за будь-яку ціну, готовності за це постраждати. Я нікого не закликаю за це віддавати життя, як це зробили, наприклад Василь Стус чи Валерій Марченко. Це далеко не всім дано.

Я не закликаю навіть піднятися до морального рівня Іуди Іскаріотського, що через докори сумління вчинив самогубство.

Я закликаю українців лише усвідомити свою ницість і спробувати стати хоч трішки кращими, не вишукуючи арґументи для виправдання своєї аморальності.

Для християн наступає Великий Піст. Хотілося б, щоб ми цей час використали дійсно для самопізнання та самоочищення.

Іван Макар

і

ютос