
Найбільша біда українців не в агресивності сусідів, їхньому бажанні заволодіти українськими землями, а в надзвичайно низькій моральній планці нас самих.
У більшості з нас інтерес превалює над принципом.
У більшості з нас власні інтереси завжди вищі за інтереси суспільні. Навряд чи в багатьох націй є така багата історія здачі у скрутних становищах своїх лідерів ворогам заради збереження власного життя. Французи після звільнення з-під німецької окупації жорстоко переслідували навіть повій, які мали інтимні зв’язки з окупантами, а ми, українці, вважали для себе цілком пристойним обрати Головою Народного Руху, що нібито мав на меті національне відродження, дипломованого колаборанта Івана Драча.
Наші діти у школах досі виховуються на його та йому подібних творах, обсяг яких у шкільних програмах далеко перевищує обсяг творів Василя Стуса і йому подібних. Тому й продукуємо аморальних істот, авторитетами у яких є ті, хто зумів обікрасти українців до нитки. Тому й обираємо до влади моральних потвор, яких жоден інший народ і на поріг власного дому гидував би впустити. Тому й ставлення до нас з боку інших народів, як до прокажених.
Ми ходимо до церкви, щиро б’ємо поклони, піддачи осуду Іуду, що за 30 срібляників продав Христа, але самі поголовно є христопродавцями, що торгуємо своїми принципами за понюшку тютюну.
Ми далеко аморальніші за Іуду Іскаріотського, який не зміг жити зі своїм гріхом і покінчив життя самогубством. А нас же не терзають жодні докори сумління за наше перманентне христопродавство.
Християнська віра полягає не в тому, щоб ревно і повсякчас молитися, ставити свічечки і співати Алілуя! Християнська віра полягає у відданості Правді, Справедливості, готовності це відстоювати за будь-яку ціну, готовності за це постраждати. Я нікого не закликаю за це віддавати життя, як це зробили, наприклад Василь Стус чи Валерій Марченко. Це далеко не всім дано.
Я не закликаю навіть піднятися до морального рівня Іуди Іскаріотського, що через докори сумління вчинив самогубство.
Я закликаю українців лише усвідомити свою ницість і спробувати стати хоч трішки кращими, не вишукуючи арґументи для виправдання своєї аморальності.
Для християн наступає Великий Піст. Хотілося б, щоб ми цей час використали дійсно для самопізнання та самоочищення.