Храм ніхто ні в кого не забере…

Дуже багато питань у прихожан церкви московського патриархату. Велика частка з них – через необізнаність, через чутки, що розповсюджують, зокрема священники.

Питання раз: “В нас заберуть храм!”
Храм ніхто ні в кого не забере.

Питання два:
“Нас примушують змінити назву!”
Мова йде про дотримання закону. Якщо ваша парафія належить московській церкві – умова від держави: переоформлення документів. Вас, як прихожан це не стосується жодним чином. Так, церква буде мати назву, яка є більш доречною – “Російська православна церква”. Але ж, погодьтеся, ви завжди знали, що вона є російською. Чого зараз чураємося?

Питання три:
“Нас закривають!”
Коли проти вас відбувається правопорушення, ви звертаєтеся до держави за відновленням прав. Коли ви сплачуєте податки – ви їх сплачєте відповідно до закону. І пенсію отримуєте, відповідно до закону.
Вимога закону – перереєстрвати назву, відповідно до чинного законодаства. В вимогах від держави немає нічого, щоб мало на меті приниження або знущання. Після Об’єднавчого собору багато хто змушений перереєстовувати приходи. Це питання паперів. Важливе питання, але паперове. Фізично ніхто нікого не знищує, не принижує і не затримує. Є певний час на виправлення документів. Але, так, якщо документи не бдуть виправлені, є небезпека в тому, що реєстрація вашої парафії може бути скасована. Хто буде в цьому винен? Запитайте у бухгалтера (діловода) вашої парафії.

Питання чотири
“Ми не хочемо. щоб в нас у назві було вказано. що ми Російська церква!”
Є варант. Він задовольняє всі сторони – долучайтеся парафією до Української православної церкви.

Питання п’ять
“Ми проти!”
Ми теж. Але ми в Україні, вдома. А ви де?

Питання шість:
“Ваші закони втручаються в мій особистий простір і порушують мої права!”
Прошу уточнити, які саме ваші права порушує закон, який вимагає внесення у назву існуючої церкви доповнення щодо приналежності? Цей закон порушує… ні, не порушує – примушує до активних дій з приводу переоформлення паперів діловода вашої парафії. Ну і голову парафії – підписати документи. Але це обов’язок службової особи.

Питання сім
“Ви провокуєте!”
Так само, як ви у свій час провокували пенсійний фонд на виплату пенсій, продавця на продаж їжи, або сплатою комунальних на утримання будинку. Вимога від держави – приведення документів до відповідного стану. Як там у вас в церкві – “будуть писати на лбу 666” – ні, це не той випадок, пробачте.

Олекса Ярославцев

і

ютос