На Донеччині створили новий заказник “Зміїна гора”

На Донеччині створили новий заказник “Зміїна гора”. Про це передає прес-служба Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації на своїй сторінці в Facebook.

Ландшафтний заказник створили на території Миколаївської міської ради Слов’янського району та Краматорської міської ради.

Ця природна ділянка розташована на правому схилі долини річки Біленька і являє собою частину різнотравно-типчаково-ковилового степу.

“Тут зростають види рослин, занесені до охоронюваних переліків різного рівня, зокрема з Червоної книги України та Донецької області – ковила українська та ковила Лессінга, ковила волосиста, келерія Талієва, гіацинт блідий, волошка руська, бурачок голоніжковий, левкой запашний, громовик донський, ранник крейдовий, ефедра двоколоса. Серед рідкісних комах, що мешкають на цій ділянці – дибка степова, сатурнія грушева, поліксена, махаон, подалірій, ксилопа фіолетова, сколія-гігант, мегариса перлата. Інтерес представляє герпетофауна, тут виявлено види рептилій, які занесені до Червоної книги України: мідянка звичайна та візерунковий полоз”, – розповіли в прес-службі.

Повідомляється, що на цей час на території Донецької області обліковуються 148 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею 97 260,78 га, що становить 3,67% від загальної площі області.

Головна

і

ютос