На Донбасі можуть закінчитися запаси питної води

Після війни у результаті бойових дій на Донбасі можуть закінчитися запаси питної води. Про наближення екологічної катастрофи заявив керівник громадської організації “Центр військово-політичних досліджень” Дмитро Тимчук.

“Все почалося у листопаді 2018 року, коли бойовики “ДНР” на непідконтрольній Україні территорії почали затоплювати шахту “2-біс” – частину Микитівського ртутного рудника, який був закритий з 1995 року”, – зазначив Тимчук.

За даними дослідження гідрогеолога Євгена Яковлєва, район Горлівка-Єнакієво-Торецьк, є найнебезпечнішим не лише у військовому відношенні, але й в екологічному, бо саме у цьому регіоні знаходяться проблемні шахти та багато складів хімічних відходів, вкрай небезпечні виробництва, ртутні рудники і підземні капсули з радіоактивним вмістом.

“Окрім затоплених шахт свого часу чекає сховище хімічних відходів. Поруч з Єнакієво знаходиться затоплена шахта “Юнком” із склоподібною капсулою, що утворилася після експериментального підземного ядерного вибуху. Наразі ця капсула руйнується. А у сусідньому Торецькому є шахта Новоградівка, яка має водосховище з отруйними відходами фенольного виробництва. Дамба цього водосховища неодноразово була пошкоджена від артилерійських обстрілів”, – розповів Яковлєв.

Дослідження гідрогеолога демонструють процес заповнення цих шахт водою і час, коли рівень шахтних вод, що забруднені нафтохімією, біологічними відходами і радіоактивними ізотопами підніметься на рівень водоносних горизонтів.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України виключив з проекту Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» кошти передбачені для фінансування програми «Питна вода України», що ставить українців перед ризиком опинитися без питної води.

https://today.ua

і

ютос