Про «солом’яних бичків», які керують музеєм в Пирогові

Про «солом’яних бичків», які керують музеєм в Пирогові

«Ліві гроші» музею в  Пирогові та хто ними розпоряджається

Коли міністр культури рік тому представив нового очільника музею в Пирогові, нова виконувачка обов’язків гендиректора пообіцяла круто розібратись з безладною торгівлею, припинити продаж алкоголю у підвладному їй закладі, наукові дослідження та багато іншого.

Сьогодні, рік по тому, можна сказати, що це були пусті обіцянки, за якими стояли зовсім інші наміри. Наслідком діяльності горе-керівнички є повний безлад у справах, фінансові зловживання, жодних наукових здобутків, скандали та вакханалія у стосунках між адміністрацією та колективом.

Натомість повним ходом йде набивання кишені грошима. Хто ж допомагає пані Повякель у її заробітчанстві? Знайомтесь – Ярослав Мельник. Орендар, але – незвичайний орендар. У пана Мельника найбільше торгових точок по музею, які оформлені на нього та на підставних осіб. Великий шмат території захоплений ним при вході до музею. Інша «сувенірна будка» виросла просто під церквою. В його торгових точках продається, крім іншого, алкоголь невідомого походження без будь-яких дозволів. В кіосках Мельника продаються сувеніри сумнівної художньої цінності.

 

 

Дружина Ярослава Мельника, Ірина,  не працюючи  жодного дня в музеї, пішла в декретну відпустку від музею. Вона – одна із  «мертвих душ», яких Оксани Повякель набрала до штату!

Деякі обізнані люди кажуть, що Мельник виступає «зв’язківцем» між Мінкультом і Повякель і вирішує там музейні проблеми.  А проблеми у музеї виникають ой, як часто: то «накриють» у них торгівлю лівими квитками, то проводять незаконні кінозйомки, то вирубують червонокнижні  дерева, то хати горять.  Музей пережив різні часи, але такого беззаконня він не бачив ніколи!

 

Але повернемось до Ярика. Він  – особистий лакей Повякель. Кожного дня привозить їй обід,  виконує всі її доручення,  підбирає подарунки для Міністерства. Через нього пройшла не одна автентична сорочка, яка  подарована міністерським кобітам…

Ярик  в музеї  – свячена корова (точніше, солом’яний бичок) – до чого  не притулиться,  все до нього чіпляється!-пише блог polperex

Він же – головний збирач данини за орендаторів. А у тих, хто відмовляється давати гроші, «віджимає» бізнес, відключає воду, закриває санітарні вузли.

І таких «бичків» у музеї багато.

Тож, музеєм сьогодні правлять керівники-невігласи та «солом’яні бички».

Але, терпіння колективу та музейної громадськості закінчується, і в новий рік колектив  має намір піти без Повякель, Палієнка, Мельника та інших «солом’яних бичків». Якщо для цього потрібно буде поставити намети під міністерством та організувати Майдан – буде Майдан!

Пане Міністре культури! Ваше призначення вкрай невдале, воно  приносить Національному музею народної архітектури та побуту України велику шкоду.

Відмініть свій наказ, заберіть з музею свою подружку Повякель з її отарою “бичків” та організуйте чесні вибори.

Досить прикривати сумнівні корупційні схеми!

 

Комітет порятунку музеїв.

і

ютос