F-16 для України: Пентагон розраховує на підтримку партнерів

Надання Україні винищувачів F-16 – це дорого, і для реалізації цього плану важлива підтримка з боку Конгресу Сполучених Штатів та партнерів США. Про це заявив очільник Пентагону Ллойд Остін за підсумками 12-го засідання у форматі “Рамштайн“, яке відбулося у четвер, 25 травня, в онлайн-форматі.

“Не таємниця, що це буде дорого”, – сказав він, подякувавши Конгресу США за те, що обидві партії підтримували надання військової допомоги Україні донині. “Сподіваюся, що й у випадку з F-16 Конгрес буде готовий допомогти”, – додав Остін, якого цитує агенція “Інтерфакс-Україна”.

Також він наголосив, що фінансування винищувачів для України, на його думку, має лягти не лише на США, а й на партнерів Вашингтона, зокрема на тих, хто не буде готовий віддати Києву свої літаки. “Ці зусилля мають бути міжнародними”, – зазначив глава Пентагону.

Читайте також: Остін: Данія й Нідерланди очолять навчання українців на F-16

Пріоритет – ППО

Водночас Остін зауважив, що “пріоритет – це робота над засобами ППО наземного базування”.

Очільник Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США Марк Міллі своєю чергою зауважив, що зміцнення ППО України наразі – більш ефективний спосіб протистояння авіації та ракетам РФ, ніж передача бойових літаків.

За його словами, відправка Україні літаків F-16 “зіграє свою роль у майбутньому”. “F-16 – це не якесь магічне озброєння”, – заявив він.

Контактна група обіцяла Києву військову допомогу на 65 мільярдів

Як розповів Ллойд Остін, США та інші країни контактної групи з підтримки України вже гарантували Україні військову допомогу на загальну суму близько 65 млрд доларів.

“Загалом контактна група пообіцяла надати Україні допомоги в галузі безпеки на 65 мільярдів доларів”, – заявив він.

і

ютос