Борис Тарасюк: НА СЕСІЇ 138-ї АСАМБЛЕЇ МІЖПАРЛАМЕНТСЬКОГО СОЮЗУ

 

Виступаючи на засіданні одного з головних комітетів-Комітету з питань миру та міжнародної безпеки, висловив позицію делегації щодо проекту резолюції на тему « Збереження миру як засіб досягнення сталого розвитку» та висловив вдячність співдоповідачам за її підготовку.

Зазначив, що в проекті резолюції відображено багато важливих і правильних ідей і підходів, які ми поділяємо. Однак, на превеликий жаль, незважаючи на правильні формулювання в резолюціях, реальність і їх імпленемтація далекі від ідеалу.

Також висловив ряд зауважень до тих поправок, зміст яких суперечить основним ідеям резолюції. Зокрема, критично висловився щодо проведення останньої Асамблеї МПС в Росії, яка здійснила агресію і захопила частину території іншого члена МПС- України.

Наголосив, що агресія країни, що зазіхає на територіальну цілісність інших незалежних країн, таких як Грузія, Молдова, вбиває безвинних громадян Сирії, використовує террористичні методи, щоб порушити суверенітет інших держав, як це мало місце нещодавно у Солсбері у Великій Британії, втручається у процес проведення демократичних виборів в інших країнах, застосовуючи кібератаки по всьому світу, має бути зупинена. Коментуючи поправку країни-агресора щодо «підвищення довіри у міжрелігійному та міжетнічному діалозі», нагадав про репресії, які вчиняє РФ по відношенню до кримських татар і українців в незаконно окупованому Криму, отже російська пропозиція є цинічною пропагандою, яка не має нічого спільного з практичною політикою цієї країни.

Borys Tarasyuk

і

ютос