Зеленський звільнив Демченка з посади заступника секретаря РНБО

Демченка

Володимир Зеленський своїм указом звільнив Руслана Демченка з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки.

Документ про це оприлюднений на сайті президента.

“Звільнити Демченка Руслана Михайловича з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони України”, – йдеться у ньому.

Радник голови офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що Демченка звільнили через проблеми зі здоров’ям.

“Через особисті причини, пов’язані зі складним станом здоров’я, пан Демченко не зможе продовжувати виконувати роботу, оскільки потребує серйозного лікування”, – сказав він.

Подоляк підкреслив, що з першого дня повномасштабного вторгнення РФ Демченко перебував на робочому місці в Києві та виконував свої професійні обов’язки

У листопаді 2021 року низка ЗМІ поширила інформацію про нібито причетність Демченка до лобіювання у 2010 році так званих харківських угод із РФ.

У відповідь президент Зеленський тоді заявив, що Демченко не підписував на посаді заступника міністра закордонних справ жодних харківських угод.

“Але для цього є правоохоронні органи, нехай розслідують, він дає свідчення у правоохоронних органах”, – заявляв Зеленський.

На захист Демченка також виступили головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та секретар РНБО Олексій Данілов.

Крім того, його ім’я згадували у зв’язку зі скандалом щодо нібито зриву масштабної операції українських спецслужб із затримання “вагнерівців”.

Та операція, за твердженням ЗМІ, буцімто могла зірватися з вини керівника офісу президента Андрія Єрмака та першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка.

На посаду першого заступника секретаря Демченка призначили у червні 2020 року.

До того він працював першим заступником міністра закордонних справ, послом України у Сербії та Чорногорії, генеральним консулом України у Стамбулі.

ввс

і

ютос