Слов’янськ та Краматорськ під вогнем, на півдні працюють партизани: свіжі карти боїв в Україні

Українські воїни дають гідну відсіч ворогові
Українські воїни дають гідну відсіч ворогові

Найбільша активність битв усе ще сконцентрована на Донбасі

Російські війська на сході України почали поступово сповільнюватися, а їхнє військове керівництво заявило про необхідність оперативної паузи. Це не означає повноцінне припинення бойових дій — ні, окупанти продовжать дрібні атаки і ракетні обстріли мирних міст, проте загальна масивність ударів може стихнути. Втім, це, швидше за все, стосується більше Донбасу, ніж півдня, на якому більшу активність виявляють ЗСУ.

Як кажуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), станом на ранок 8 липня основну увагу росіян на східному фланзі забрали собі Слов’янськ та Краматорськ. Також вони продовжують просуватися до адміністративного кордону Луганської області, щоб оголосити про його повне захоплення.

Залишається активним і південний напрямок фронту. Чимало проблем створюють і маневри росіян на Харківщині, яка регулярно обстрілюється.

Свіжі карти боїв в Україні 8 липня
Свіжі карти боїв в Україні 8 липня

Донбас

Східні області України залишаються найактивнішою ділянкою фронту в Україні. Окупанти продовжують атакувати в районі адміністративних кордонів Харківської та Донецької областей, що свідчить про їхні плани наступати на Слов’янськ. Під вогнем регулярно опиняються найближчі до цього міста населені пункти — Сулігівка, Адамівка, Долина, Дібрівне, Краснопілля та Мазанівка.

Карта боїв за Донбас 8 липня
Карта боїв за Донбас 8 липня

Також росіяни маневрують біля Барвінкового, що може свідчити про їхнє бажання відкрити ще один фланг щодо просування до Слов’янська. При цьому залишається загроза і для Краматорська, який також дуже приваблює загарбників. Цілком ймовірно, що штурм цих двох великих міст Донеччини може розпочатися одночасно.

Не припиняються бойові дії у Луганській області. Незважаючи на заяви бойовиків “ЛНР” про “звільнення” всієї території регіону, це є неправдою, адже ЗСУ продовжують утримувати оборону поряд із Сіверськом, а також Верхнокам’янкою, Григорівкою та Верхномаянськом.

Триває настання і на південно-східному напрямку поряд з Бахмутом.

і

ютос