Зеленський змінив командувача сил тероборони

82-й день війни, яку Росія розв’язала проти України. Російські сили завдають ударів по українській цивільній, промисловій та військовій інфраструктурі. DW розповідає про події понеділка, 16 травня.

Зеленський змінив командувача сил тероборони

Президент України Володимир Зеленський звільнив Юрія Галушкіна з посади командувача сил територіальної оборони Збройних сил України та призначив замість нього генерал-майора Ігоря Танцюру.

Галушкін займав цю посаду з 1 січня. Причини його звільнення в указі не повідомляються. Танцюра до призначення працював начальником штабу – заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ, а з 2019 до 2022 року – начальником штабу – першим заступником командувача Операції об’єднаних сил.

Україні підконтрольні 10 відсотків території Луганщини

++00.00++

Україна підконтрольні 10 відсотків території Луганщини, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі національного телемарафону. “Сьогодні під нашим контролем околиці Рубіжного, Лисичанськ, Сєвєродонецьк плюс села та містечка громад, Гірська громада та територія вздовж дороги Лисичанськ-Бахмут до кордону з Донеччиною”, – сказав він. За його словами, евакуація з області не зупиняється.

“Найнебезпечніші напрямки на Луганщині: Сєвєродонецький, з боку Попасної та Білогорівки  – дорога Лисичанськ-Бахмут. Прориви тут можуть дозволити оркам взяти область в кільце. Тривають бої в селах біля Сєвєродонецька”, – каже Гайдай. Водночас він запевняє, що Сєвєродонецьк надійно захищений і українська оборона дозволить вистояти. “Навіть те велике скупчення рашистів та техніки не зможе його завоювати”, – переконує голова ОВА.

і

ютос