В окупованому Донецьку шукають «спортсменів» для відправки до Казахстану

В окупованому Донецьку в соцмережах з’явилися оголошення про нібито пошук спортсменів та колишніх силовиків для відправки в охоплений протестами Казахстан з метою «забезпечення порядку та допомоги владі».

 Організатором зазначено «Військово-патріотичний клуб «Покров» із Росії, керівник якого спростовує інформацію про набір добровольців для розгону протестів у Казахстані.

Оголошення подібного змісту розміщені в кількох донецьких спільнотах з пошуку роботи в російській соціальній мережі «Вконтакте» та в месенджері Telegram, повідомляє сайт «Новости Донбасса».

Організатором зборів вказується «Військово-патріотичний клуб «Покров» у російській Астрахані. Як зазначається, перед відправкою до Казахстану добровольці мають пройти дводенну підготовку. Їм обіцяють оплату по 5 тисяч рублів на день з доплатою «за виконання доручень», а також харчування та проживання.

«Астрахань, Військово-патріотичний клуб «Покров». Посадові обов’язки: підтримання громадського порядку та забезпечення громадської безпеки біля Казахстану. Допомога у наведенні порядку місцевої влади. Після приїзду в Астрахань буде підготовка 2 дні», – йдеться у повідомленні.

Фото: novosti.dn.ua

Водночас, керівник клубу «Покров» Андрій Барілов у телефонній розмові з «Новостями Донбасса» спростував інформацію про набір спортсменів для залучення до розгонів протестувальників у Казахстані. Він стверджує, що вперше чує про такий набір та назвав інформацію з оголошень фальшивою. 

Джерело:  Центр журналістських розслідувань

і

ютос