У Маріуполі навчали молодь медіаграмотності

Медіапростір став важливою та невід’ємною частиною світу, особливо  у країні, що знаходиться в стані «гібридної» війни з Росією.

Ми отримуємо регулярні оновлення та сповіщення звідусіль — месенджери, електронна пошта, медіа. «Бути в курсі» — модно,тож ми намагаємось охопити якомога більше інформації. Однак інформація може бути оманливою та перевантажувати наш мозок.

Вміти орієнтуватися в потоці інформації, об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики, приймати рішення та керувати емоціями, відрізняти фейки від правдивої інформації – це важлива складова медіаграмотності.

На сьогодні бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти інформацію, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація, бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.

Саме цьому вчили молодь  на семінарі-тренінгу «Молодіжна студія медіаграмотності», який проводила  ВМГО «Лімон – Лідерство, Молодь, Новації»  в Маріуполі  з 9 по 12 грудня цього року за підтримки Міністерства молоді і спорту України.

Під час проведення семінару спікери піднімали питання: що таке інформація і за якими законами вона розвивається? Якими є наслідки інформатизації? Чи можна регулювати інформаційний потік в сучасному світі? Яким є вплив дезінформації? Як працюють основні методи дезінформування? Що таке  фейки? Чому вплив фейків є потужним та як навчитися їх розпізнавати?

Для учасників семінару  проведені практичні завдання, які  закріпили основи медіаграмотності і допомогли  об’єктивно оцінювати і реагувати на різні типи інформації.

ВМГО «Лімон – Лідерство, Молодь, Новації» і надалі планує  проводити подібні заходи в інших регіонах і  допомогти молоді критично сприймати інформацію, яка наповнює наш медіапростір.

і

ютос