Наразі де похований Міхновський залишається загадкою…

  • admin
  • Травень 4, 2019
  • Коментарі Вимкнено до Наразі де похований Міхновський залишається загадкою…

Міхновський покінчив життя самогубством…

3 травня 1924 року в Києві загинув безумовно видатний киянин та основоположник українського націоналізму, адвокат Микола Міхновський.
Наразі де похований Міхновський залишається загадкою так само і обставини його загибелі.
Нещодавно в одній з київських букіністичних лавок надибав на досить цікаве видання ” Євген Коновалець та його доба” надруковане в Мюнхені 1974 році, де зібранні монографіі учасників україно-російської війни 1917-1924 років, які спростовують багато сьогоденних міфів про добу Української Центральної Ради та її очільників та проливають світло на трагічні подіі тих років.
Так само вони дають свою оцінку і діям тогочасного уряду. Але про це потім …
Ось що писав член Української Центральної Ради, а пізніше Директоріі, журналіст та громадський діяч Михайло Єреміїв в своїй монографіі “Полковник Євген Коновалець на тлі української визвольної боротьби” :

“М.Міхновський був типовим українським інтелігентом кінця минулого віку, з широким, але подекули фантастичними проектами, здійснення яких у життя він залишав на інших. Він був одним з творців славної Харківської Української Громади, він заснував не менш славний часопис “Сніп” , але будучи визначним промовцем і публіцистом, він не допильнував, щоб видвигненні ним ідеї й інціативи були переведенні в життя вкладом його особистих зусиль. На початку організаційної праці Центральної Ради Міхновський виявив надзвичайно енергійну і плідну діяльність в організаціі війська : улаштовував мітінги та маніфестаціі, на які неодмінно запрошував мене як промовця, склав проект першого Українського Охочекомонного Полку, заснував Український Військовий Клюб і т.п., але все це не доводив до кінця, залишаючи іншим, і мав пеха в доборі реалізаторів, які здебільшу були нездібні продовжувати його творчі задуми. Остання наша зустірч відбулася в день гетьманського перевороту.Міхновський заявив мені з сумом, що з таким гетьманом він співпрацювати не буде і в той же день виїхав до Харкова, покидаючи таким чином, свою поілтичну акцію.. Пізніше , побачивши, що виробляють більшовики, він , як відомо, покінчив самогубством .” ( сторінка 148).

Андрій Мамалига