У нас відсутня й військова еліта

Продовжимо аналіз підсумків першого туру президентських виборів 2019 року.

Що вони показали в ширшому сенсі? У нас практично повна відсутність національної еліти, яка має вести суспільство за собою. Відсутні моральні авторитети.

Протягом 28 років ніхто не переймався вихованням людей в державницькому національному дусі. Освіта і виховання на всіх рівнях повністю провалені.
Ще одна показова річ. Армія голосувала так, як і цивільні, навіть на фронті. В чому справа? Все просто.

У нас відсутня й військова еліта. В цьому відношенні ми різко відрізняємося від таких країн в минулому «третього світу» як Туреччина, Таїланд, Єгипет, Бразилія, Аргентина чи Чилі. Там теж все ще не сформована еліта серед цивільного населення. Однак в армії елітна її частина надзвичайно розвинена. Армійська верхівка повністю складається з людей, які закінчили найелітніші вищі військові заклади світу Вест-Пойнт і Сен-Сір. Це люди не лише професіонали найвищого гатунку, але й висококультурні люди, які знають світову літературу, музику тощо. У нас взагалі мабуть немає жодної такої людини в армії. Не кажучи вже про цілеспрямовано сформовану еліту. Тому коли в цих країнах антидержавні колаборантські сили піднімають голову віськові організовують черговий військовий переворот.
Цікаву інформацію повідомила одна жінка, яка працювала на виборчій дільниці.

Вона не могла второпати, що ж це таке діється в Києві. Правий бік житлового масиву Теремки в напрямі Одеси проголосував за Порошенка, а лівий за Зеленського. Ніби різні планети, Як таке може бути, запитала вона. А все дуже просто. На правому боці вулиці мікрорайон будинків Академії наук, а на лівому «збірна солянка». Тому інтелектуальний рівень правого боку природно набагато вищий.

Хоча ці люди й мають зарплати нижчі, ніж у лівого боку, вони просто обрали з двох зол те, яке, на їх думку, є завідомо меншим…

Petro Maslyak