Під російські санкції потрапили українські високопосадовці та бізнес

  • admin
  • Листопад 6, 2018
  • Коментарі Вимкнено до Під російські санкції потрапили українські високопосадовці та бізнес

Росія оголосила про запровадження нових санкцій проти сотень українських компаній та осіб. 322 особи та 68 компаній увійшло до санкційного переліку, оголошеному в четвер Росією.

Під російські санкції потрапили українські високопосадовці та бізнес лідери. Зокрема, серед компаній в переліку – залізорудний комбінат Ferrexpo та сільськогосподарський гігант Kernel.

“Це буде в усіх заголовках газет, однак, ймовірно не матиме суттєвого економічного впливу, адже обсяг торгівлі з Росією значно впав за останні роки”, – зазначив Тімоті Еш, стратег компанії BlueBay Asset Management в коментарі Bloomberg.

“Можливо, це відповідь на статус автокефалії – і дуже емоційна реакція Москви”, – написав Еш у Twitter.

Шляхом запровадження санкцій, Росія може прагнути отримати активи українських компаній, які все ще залишились в Росії, вважає політолог, викладач Королівського коледжу у Лондоні Александр Кларксон.

 

“Можливо також, що Кремль вже не вважає, що може впливати на ділову еліту України і зараз захоплює будь-які активи, які українські бізнес-групи залишили в Росії”, – написав Кларксон у Twitter.

“Це – посилить конфлікт між двома сусідами”, – пише Bloomberg. Видання також зазначає, що акції компанії Ferrexpo зросли на 1,8 відсотка в Лондоні.

Санкції ще більше віддалятимуть Київ від Москви, переконаний Тімоті Еш.

“Небагато компаній та осіб, які потрапили під санкції мають суттєвий бізнес з Росією на тепер”, – наголосив Еш в коментарі для Bloomberg. “Це завдасть остаточного удару по будь-якому політику схильному до більш поміркованої позиції стосовно Росії перед президентськими виборами”, – додав він.