Агентство ООН у справах біженців щодо пенсійних прав внутрішньо переміщених осіб

  • admin
  • Вересень 12, 2018
  • Коментарі Вимкнено до Агентство ООН у справах біженців щодо пенсійних прав внутрішньо переміщених осіб

Агентство ООН у справах біженців відзначає рішення Верховного суду України щодо пенсійних прав внутрішньо переміщених осіб

 

11 вересня 2018 – Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) відзначає прийняте 4 вересня рішення Верховного суду України яке гарантує, що сотні тисяч осіб похилого віку, як внутрішньо переміщених осіб так і жителів неконтрольованих урядом територій східної України, матимуть неускладнений доступ до своїх пенсій. До прийняття постанови Суду особливо вразливі категорії осіб були обтяжені логістичними та юридичними вимогами і не могли отримувати свої щомісячні виплати. Менше половини із 1,2 мільйона людей з неконтрольованих урядом територій, які отримували пенсії у серпні 2014 року, продовжували отримувати їх і в липні 2018 року.

 

“Це рішення є життєво важливим для тисяч людей похилого віку, які не могли отримувати пенсії, на які вони розраховують, і це, безперечно, правильно“, – зазначила Паскаль Моро, Директорка європейського бюро Агентства ООН у справах біженців, Женева. “Ми наполегливо закликаємо українську владу забезпечити виконня рішення, що допоможе багатьом людям, які покладаються на ці виплати для забезпечення своїх найважливіших життєвих потреб“.

 

Це рішення підтримало знакову постанову суду нижчої інстанції, яким було задоволено позов внутрішньо переміщеної особи з Донецької області, виплата пенсії якої була призупинена з квітня 2017 року. Українська неурядова організація «Право на захист», партнер Агентства ООН у справах біженців, забезпечувала правову підтримку.

 

Упродовж п‘яти років конфлікту на територіях східної України продовжуються інтенсивні бої. Постійні обстріли вздовж 457-кілометрової “лінії розмежування” знищують цивільну інфраструктуру та міські райони, тоді як територія навколо контактної лінії швидко стала однією з найбільш замінованих територій у світі.

 

Агентство ООН у справах біженців продовжує закликати міжнародне співтовариство підтримати 3,4 мільйона людей, які потребують гуманітарної допомоги через конфлікт.